Wysokie obcasy

Delegliwości i profilaktyka

 

Już od wieków kobiety rezygnują z komfortu i własnego zdrowia na rzecz atrakcyjnego wyglądu i mody. Noszą obuwie z wąskimi i niskimi czubkami, z wysokimi obcasami, często bardzo cienkimi lub ze sztywnymi koturnowymi podeszwami. Obuwie to dodaje wzrostu, wysmukla łydki i uwydatnia pośladki, przez co kobiety stają się bardziej atrakcyjne. Poza tym w naszej cywilizacji często status społeczny, zawód i pozycja kobiety zobowiązują do noszenia eleganckich butów z wysokimi obcasami.

Wiele kobiet, zwłaszcza młodych, nie zdaje sobie sprawy jak szkodliwe dla zdrowia może być użytkowanie tego typu obuwia. Obuwie to zmienia niekorzystnie całą postawę ciała, sposób poruszania się oraz zmniejsza powierzchnię podparcia. Dochodzi do znacznego przeciążenia przodostopia, co skutkuje pojawieniem się deformacji przedniego odcinka stopy. Podeszwa w części piętowej nie amortyzuje mikrowstrząsów powstających w czasie chodzenia po twardym podłożu.

Lekarze wskazują, że użytkowanie obuwia z wąskimi i niskimi czubkami oraz na wysokich obcasach może prowadzić do:

Oto kilka porad jak zapobiegać dolegliwościom stóp powstającym w czasie chodzenia w butach z wysokimi obcasami:

 

Produkty polecane przez firmę Kaps:

Sofetti Balletina Sofetti Balletina Sofetti Half Insoles Sofetti Half Insoles Sofetti Heel Grip Sofetti Heel Grip Lady Lady Super Lady Excellent Anti-Slip Heel Grip Strip Comforta Mini Dots

 

Kopiowanie treści zawartych na stronie www.kaps.pl bez zgodny właściciela jest zabronione.